11.03.2016   Administrator

Історична довідка

Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 відкрита у вересні 1989 р., розрахована на навчання 1728 учнів у дві зміни. Перша в м.Тернополі школа національного виховання, біля якої вперше замайорів жовто-блакитний прапор незалежної України. Педагогічний колектив та учні школи у 90-ті роки з метою пробудження національної свідомості займалися просвітницькою діяльністю у Тернопільській області. Директорами школи у різні роки її функціонування були:

1989 – 1996 – Наконечний Петро Федорович;

1996 – 2001 – Сук Сергій Анатолійович;

2001 – 2010 – Крушельницька Наталя Ярославівна;

З 2010 – Нірода  Галина Михайлівна.

В 2015 – 2016 навчальному році у школі навчається 725 учнів у 26-ти класах. Діяльність педагогічного колективу спрямована на вирішення науково-методичної проблеми «Формування в учнів мотивації навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу». Висока результативність навчання забезпечується кадровим складом педагогічного колективу (із 62 педагогів вищу категорію мають – 50, звання „Вчитель – методист” – 5, „Старший вчитель” – 36 ). Для учнів створені всі умови для повноцінного навчання. Функціонують навчальні кабінети, майстерні, спортивні зали, кімната школяра, актова зала, ігрова кімната, спальня, комп’ютеризована бібліотека, медичний кабінет, їдальня, кабінет практичного психолога, куточок живої природи.

З 2000-2001 н.р. у школі працюють профільні класи (хіміко-біологічний, спортивний) та  спеціалізовані класи з поглибленим вивченням іноземної мови. У школі вивчається англійська та німецька мови.

Учні  школи беруть активну участь у конкурсах, олімпіадах. Школярі показують хороші знання з біології, хімії, математики, трудового навчання. Щороку вони виборюють призові місця на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін. Учні школи активні учасники Міжнародного математичного конкурсу „Кенгуру” та  Всеукраїнського природничого інтерактивного конкурсу „Колосок”, Всеукраїнського учнівського фізичного конкурсу “Левеня”, Всеукраїнського конкурсу знавців англійської мови “Грінвіч”. Школярі протягом кількох років є активними учасниками екологічного дослідницького проекту „Дім, в якому ти живеш”, агітбригади „Терноцвіт”.

Для всебічного розвитку учнів та реалізації їх творчих нахилів і здібностей у школі успішно працюють хоровий, вокальний, хореографічний, туристичний гуртки, спортивні секції з футболу, баскетболу, аеробіки. Шкільна футбольна команда (хлопці, 2001 р.н.) два роки поспіль займає призові місця на Всеукраїнських фінальних  змаганнях  «Шкіряний м’яч – Кубок Coca-Cola» .

Вчителем української мови і літератури Ножак Л.В. розроблена і впроваджується загальношкільна  авторська програма „Родинне виховання”.

Гордістю школи можна вважати хор та ансамбль дівчат під керівництвом Зозулі О.М., які неодноразово ставали призерами міських та обласних конкурсів. Випускник  школи (2012-2013 н.р.) Тютюнник Павло учасник та призер міжнародних конкурсів «Кришталевий жайвір», «Понтійська арена», міжнародного патріаршого конкурсу «Пісня серця»,  Всеукраїнського конкурсу «Таланти дітей України» та ін..

Учні нашої школи є учасниками двох великих проектів: «Разом в Європі» (міжнародний проект), «Ми беззахисним поможемо, зло і бідність переможемо».

Волонтери шкільного загону «Щире серце» систематично проводять благодійні акції по збору продуктів харчування, вживаного одягу та взуття. . Волонтерська робота:

- учні 4 – 5 класів – дитячий будинок „Малятко”, сиротинець;

- учні 8 – 10 класів – дитячий будинок с. Петриків;

- учні 7 – 8 класів – „Добро починається з тебе” (співпраця з Червоним Хрестом).

У цьому навчальному році волонтерський загін “Світлячки” посів І місце у міському конкурсі молодіжних волонтерських проектів (кер.Булигіна Н.Т.). Робота над цим проектом була узагальнена на конференції „Я обираю добро”.

Протягом багатьох років школа співпрацює з Тернопільським Національним педагогічним університетом ім..В.Гнатюка, зокрема, з хіміко-біологічним факультетом. З 1996 р. в школі працює філіал кафедри методики викладання біології, а з 2001 р. - кафедри хімії. В рамках співпраці - студентська педагогічна практика, обмін досвідом роботи, профорієнтаційна робота, участь у розробці підручників та методичних посібників, залучення вчителів до науково-практичних конференцій, круглих столів, щорічного конкурсу «Студент-практикант року».

Школа – переможець програми педагогічної  майстерності та досягнень вчителів шкіл Євразії та Південної Америки. Вчитель Гардзеєвська І.М. брала участь у стажуванні в США.  Зі зворотнім візитом школу відвідав учитель штату Колорадо Марк Хай .

Щороку учні є учасниками традиційних шкільних свят: «Посвята в першокласники», «Посвята в п’ятикласники», «Посвята в козачата».