Рекомендації батькам  п'ятикласників

1. Виявляйте зацікавленість шкільними справами своєї дитини.
  2. Обговорюйте складні ситуації, конфлікти, що виникають у школі, намагайтеся їх спільно вирішити.
  3. Допомагайте у знайомстві з новими вчителями (вивченні їхніх імен, з’ясуванні рис характеру). Ніколи не говоріть погано про вчителя та школу в присутності дитини.
  4. Заохочуйте звертатися по допомогу до вчителя, коли щось незрозуміло.
  5. Заохочуйте підлітка брати участь у корисних справах, гуртках тощо. Спрямовуйте енергію у правильне річище, бо вона може вилитися на непотрібні справи.
  6. Демонструйте свою віру в успіх дитини.
  7. Створюйте ситуацію успіху.
  8. Акцентуйте увагу дитини на її перемогах.
  9. Вказуючи на помилки, означуйте шлях до їхнього виправлення.
  10. Порівнюйте досягнення дитини лише з її власними (попередніми) роботами, а не з роботами однокласників чи друзів.
  11. Розвивайте цікавість, інтелектуальні бажання, ініціативу і самостійність дитини у навчанні та всіх її справах.
  12. Частіше спілкуйтеся з кожною дитиною, а не помічайте її лише тоді, коли вона зробить щось погане. Не провокуйте дитину на погані вчинки лише задля завоювання вашої уваги.
  13. Розрізняйте особистість і поведінку. Вчинок потребує санкції, а особистість – підтримки.
  14. Любіть свою дитину і показуйте їй свою любов.