Про присвоєння закладу імені Д.І.Заплітного

13.12.2017   Administrator   Категорія: Оголошення

Оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення

 

           Відповідно до Закону України від 24.05.2012 № 4865–VI «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів)  фізичних осіб,  ювілейних  та  святкових  дат,  назв і дат  історичних подій»,  Постанови Кабінету  Міністрів  України від 24.10.2012 року № 989 «Про затвердження Порядку  проведення  громадського обговорення під час розгляду  питань про присвоєння  юридичним особам  та об’єктам  права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать  фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат  історичних подій» передбачено  процедуру  присвоєння юридичним  особам  та об’єктам  права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та затверджено порядок проведення громадського обговорення.  Згідно  ст. 6 вказаного Закону  необхідно подати узагальнені  зауваження і пропозиції,  що  надійшли під час  громадського обговорення. 

           У зв’язку з цим, подаємо  відповідну інформацію  на сайті:

1. Найменування  юридичної  особи, якій  пропонуюється  присвоїти  ім’я фізичної особи, ювілейної чи  святкової  дати, назви  або  дати історичної  події:  Комунальна установа - Тернопільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №26 Тернопільської міської ради Тернопільської області.

2. Ім’я  фізичної  особи, ювілейної  чи святкової  дати, назви або дати історичної події,  що пропонується  присвоїти юридичній особі:  Дмитро Заплітний

3. Обгрунтування пропозиції:

       Заплітний Дмитро Іванович народився 8 червня 1983 року в с.Забойки, Тернопільського району. У 1990 році вступив до першого класу Тернопільської загальноосвітньої школи № 26 і навчався в ній до закінчення 9-го класу.

      Після школи вступив у вище професійне училище №4. Далі робота на будівництві, навчання на курсах водіїв.

      У 2002 році був призваний на строкову службу в українську армію (служив 1,5 року). Потім працював на будівництві у м. Києві. 2 серпня 2014 року Дмитро Іванович Заплітний був зачислений у 128 гірськопіхотну бригаду та поїхав воювати на Схід нашої країни. Завжди перебував у гарячих точках.

      28 січня 2015 року Заплітний Дмитро Іванович загинув під час артилерійського обстрілу БМ 21 «Град» під м.Дебальцеве Донецької області.

   Указом президента України Петра Порошенка від 23 травня 2015 року Заплітного Дмитра Івановича нагороджено орденом «За мужність» (III ступеня) посмертно.

    Після повідомлення про загибель Дмитра Заплітного 28 січня 2015 р. на наступний день у школі перший урок робочого дня був присвячений світлій пам’яті випускника школи Дмитра Івановича Заплітного. 03 лютого 2015 року вчителі та учні школи разом із тернополянами зустрічали траурний кортеж із тілом загиблого Дмитра Івановича, прощались із ним під будинком, де він проживав. Однокласники Дмитра Заплітного супроводжували тіло до його рідного села Забойки Тернопільського району. Похоронили Д.І.Заплітного 04 лютого 2015 року в с. Забойки Тернопільського району.

    Першим відкритим заходом, присвяченим пам’яті Д.І.Заплітного був флеш-моб «Ті, що тримають небеса» 16.02.2015 р. (до першої річниці Революції Гідності).

   21.02.2015 р. були проведені в 1-11 класах уроки мужності, на які запрошували героїв АТО, тоді ж відбулась загальношкільна хвилина мовчання, присвячена світлій пам’яті Д.І.Заплітного.

  У травні 2015 р. розпочалася підготовка до відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Дмитра Заплітного. З цією метою було розпочато збір необхідних  документів. Однокласники Д.І.Заплітного ініціювали виготовлення меморіальної дошки.

   Тоді ж розпочато підготовку до оформлення і виготовлення кутка Героям небесної сотні та загиблого Героя АТО, випускника школи Дмитра Івановича Заплітного.

   30.03.2015 р. на засіданні педагогічної ради заступник директора школи з виховної роботи Кавецька Н.П. виступила з пропозицією підпримати однокласників Д.Заплітного про відкриття меморіальної дошки та відкриття куточка Героям Небесної Сотні і герою АТО, загиблому випускнику школи Д.І.Заплітному. Педагогічний колектив школи підтримав пропозицію. Члени учнівського парламенту «Моя шкільна родина» погодилися з ініціативою про встановлення меморіальної дошки Д.Заплітному, кутка Героям Небесної Сотні і загиблому герою АТО, випускнику школи.

  Збір документації щодо вищезазначеного заходу розпочався з того, що було направлено запит до Тернопільської міської ради про надання дозволу на встановлення пам’ятної дошки загиблому Герою АТО. Отримавши необхідні документи, повідомили однокласників Д.Заплітного та його родину. Дошку виготовляли однокласники Д.Заплітного, макет дошки погоджували із батьками Дмитра Івановича: матір’ю, Заплітною Стефанією Дмитрівною, та батьком, Заплітним Іваном Павловичем. Однокласники Дмитра профінансували усі технічні роботи, пов’язані із виготовленням меморіальної дошки.

    Макет кутка Героям Небесної Сотні та загиблому Герою АТО, випускнику школи Д.Заплітному розроблявся спільно вчительським колективом, представниками учнівського самоврядування, волонтерським загоном школи. Для технічної підтримки було використано кошти, які добровільно надали вчителі школи.

   21 вересня 2015 р. о 1200 на фасаді школи було вікрито меморіальну дошку на честь світлої пам’яті загиблого Дмитра Івановича Заплітного.

   Відкриття пам’ятної дошки розпочалось на урочистій лінійці-реквіємі за участю міського голови Сергія Віталійовича Надала, батьків та рідних Дмира Івановича, заступника міського голови з гуманітарних питань Олександра Івановича Смика, представника Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Шумади, начальника управління освіти і науки Тернопільської міської ради О.П.Похиляк, заступника військового комісара – начальника відділу щодо роботи з особовим складом та громадськістю А.Є.Миськіва, представників Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату та військової частини (польова пошта В-1428), журналістів ТОВ «ТV – 4», однокласників Д.Заплітного.

  Тоді ж було відкрито Куток Героям Небесної Сотні та Герою АТО, Заплітному Д.І. У той же день однокласники та класний керівник Гуменна Л.П. відвідали могилу Героя.

   Щороку 21 вересня у школі відбуваються заходи, присвячені світлій пам’яті Героя АТО, випускника школи Д.І.Заплітного (21.092016 р. урочиста лінійка-реквієм; 21.09.2017 р. урок-пам’яті «Я тебе ненавиджу, війна»).

   Протягом року в день народження героя (08 червня), на день Дмитрія (08 листопада), у річницю пам’яті подій Революції Гідності (30 листопада), у Дні пам’яті героїв Небесної Сотні (18.02-20.02), у день загибелі воїна (28.01) проводимо уроки мужності, інформаційні години, флеш-моби, урочисті лінійки, де згадуємо Дмитра Івановича Заплітного та його неоціненний подвиг, який він вчинив, віддавши життя за свободу і волю нашої держави.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або історичної події: Адміністрація школи, педагогічний колектив, учні школи, однокласники загиблого Героя АТО Дмитра Заплітного, батьківська громадськість.

 5. Строк, місце, час проведення заходів із громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

1. Форма громадського обговорення: круглий стіл

2. Дата громадського обговорення: 14 березня 2018 року

3. Місце проведення: актова зала Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 26 Тернопільської міської ради Тернопільської області.

6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, норм телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):

- бульвар П.Куліша, 9, м. Тернопіль, 46016 (подається у письмовій формі);

-  school_26@ukr.net (із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає);

- тел. 26-80-59, 26-83-31(в усній формі з зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає).

Усі пропозиції та зауваження подають у письмовій або усній формі Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 протягом 30 днів із дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення.

7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: бульвар П.Куліша, 9, м. Тернопіль, ТЗОШ № 26, school_26@ukr.net, тел. 26-83-31.

8. Прізвище, ім’я, по батькові особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Кавецька Наталія Павлівна

9. Строки і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: Після отримання висловлених пропозицій та проведення аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Тернопільської міської ради www.rada.te.ua. Обговорення проводиться упродовж двох місців у засобах масової інформації та на сайті.

        

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 26 Тернопільської міської ради Тернопільської області імені Дмитра Заплітного.